Nätverk Ljusarbetare Sverige

Ett nätverk av Ljusarbetare bildas nu i Sverige – liknande nätverk bildas runtom i världen i olika länder.

 

Vi behöver samlas för att nätverka inför de kommande stora förändringarna framöver. Det är dags att fysiskt komma samman för att planera rent praktiskt hur vi kan assistera varandra och andra människor i samhället under tider av kaos.

Under kommande år kan vi förvänta oss stora förändringar, vilket innebär att vi behöver göra en omställning i våra liv för att anpassa oss till dessa. Det är viktigt att några är förberedda och kan kliva in när det väl gäller.

Vi behöver stödja varandra i detta, så att vi kan stödja andra i nästa steg. Det känns viktigt att nätverka så att vi kan agera lokalt där vi bor. Tanken med nätverket är att få kontakt med de som bor i vår närhet.

 

Varmt välkommen!

Hur går det till?

 

Vill du vara med i nätverket är du med på någon uppstartsträff alt så kontaktar du en koordinator.

 

Uppstartsträffar

Zoë delar information på träffar, online och fysiska.

Informationen delas inte offentligt utan endast då en grupp är samlad. Det gäller även online.

Grupper bildas, med hjälp av Koordinatorer som är sammankallande, och grupperna fylls på vart eftersom.

Det är sedan upp till varje grupp att anordna träffar, ta in nya medlemmar och skapa det som ni vill för gruppen.

Nya kreativa lösningar och upplyftande tips, om hur vi kan underlätta denna övergång till det nya på bästa sätt, delas i den stora Facebook-gruppen för hela nätverket.

 

 

Koordinatorer

Koordinatorerna är kontaktpersoner för de olika orterna och har följande uppgifter:

– Samla kontaktuppgifter för personer i gruppen

– Skapa Facebook-grupp

– Adda in sina gruppmedlemmar till den stora Facebook-gruppen

 

Sedan är det upp till gruppen att träffas.

Vill du bli Koordinator, maila till info@zoeland.se

Hitta din grupp

Kontakta den Koordinator som är närmast dig alt anmäl dig att själv bli Koordinator. Klicka nedan.

 

KLICKA HÄR

STOCKHOLMS LÄN

Innerstaden – Tf Mellie Wahlberg melliewahlberg@hotmail.com

Södra Stockholm – Mellie Wahlberg melliewahlberg@hotmail.com

 

UPPSALA LÄN

Heby Josefin Lööv jillysilly_87@hotmail.com

 

SÖDERMANLANDS LÄN

Hölö – Ylva Högberg ylva.hogberg@hotmail.com

 

ÖSTERGÖTLANDS LÄN
Motala – Åsa Karlsson asanise@hotmail.com

Kinda – Åsa-Stina Bengtsdotter asa-stina@outlook.com

 

JÖNKÖPINGS LÄN

 

KRONOBERGS LÄN

Växjö – Tania Heredia taniaheredia@hotmail.com

 

KALMAR LÄN

Kalmar (Mönsterås) – Sara Petersson sp.261839@gmail.com

 

GOTLANDS LÄN

 

BLEKINGE LÄN

 

SKÅNE LÄN

Hässleholm – Gunnel Palm gunnel76@gmail.com

Höör – Ingalill Engström huset.tre.anglar@gmail.com

Lund – Madeleine Nilsson sjalsharmoni@gmail.com

Malmö – Marita Östberg marita@fenixexecutive.com

Sydöstra Skåne (Sjöbo/Simrishamn/Tomelilla) – Stefan Öhrström stefan@avalonskolan.se

Åstorp – Brittmarie Lindqvist britthskk@icloud.com

 

HALLANDS LÄN
Falkenberg – Elisabeth Lindberg Berthag laisaberthag@hotmail.com

Kungsbacka – Iona Lorentzen iona333@icloud.com

 

VÄSTRA GÖTALANDS LÄN

Bohuslän (Dalsland) – Ann-Chatrin Zackrisson mackos64@hotmail.com

Borås – Martina Robinsdotter Svensson robinsdotter@gmail.com

Falköping – Carina Hedström carina.hedstrom@falkoping.se

Göteborg – Anna Hallgren anna@ahainsikt.se

Kållered – Paula Augustsson paula-augustsson@hotmail.com

Lerum – Christina Westerfors christina@wmi.se

Mölnlycke – Victoria Hill victoria.hill@home.se

Skövde – Linda Brodin linda.brodin@hotmail.com

 

VÄRMLANDS LÄN

Rebecca Roos rebi.roos@icloud.com

 

ÖREBRO LÄN

Örebro – Lotta Kaliff lottakaliff21@live.se

 

VÄSTMANLANDS LÄN

 

DALARNAS LÄN

 

GÄVLEBORGS LÄN

Söderhamn – Margitta Wigren eldsvan@hotmail.com

 

VÄSTERNORRLANDS LÄN

Sundsvall – Håkan Berggren  hakan.berggren@tankecoaching.se och Helene Spjut helene.spjut@tankecoaching.se

 

JÄMTLANDS LÄN

 

VÄSTERBOTTENS LÄN

 Skellefteå – Ann-Sofi Wincent Sofi@lifewings.se

 

NORRBOTTENS LÄN

Aktuella träffar

Tidigare träffar